Na czym polega zintegrowane ogrzewanie

Zintegrowany system ogrzewania stanowi coraz popularniejszą alternatywę dla tradycyjnych metod grzewczych. Dzięki jego zastosowaniu, otrzymujemy energooszczędny i wydajny system zapewniający ogrzewanie mieszkania oraz ciepła wodą użytkową. Zintegrowane ogrzewanie bazuje na połączeniu trzech źródeł energii: kominka, kolektora słonecznego oraz kotła C.O. albo pompy ciepła.

Kategoria: Blog

zintegrowane ogrzewanie domu

Zintegrowane ogrzewanie to system służący do ogrzewania domu oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Kolektory słoneczne podgrzewają wodę w zasobniku, korzystając z energii słonecznej, turbokominek z płaszczem wodnym ogrzewa pomieszczenia i zapewnia ciepłą wodę w pochmurne dni, a dowolny kocioł lub pompa ciepła jest zapasowym źródłem ciepła.

Ekologicznie i tanio

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego ogrzewania możemy nie tylko zmniejszyć koszt ogrzewania i przygotowania ciepłej wody, ale także zadbać o środowisko (kocioł będzie pracował krócej, więc wyprodukuje mniej dwutlenku węgla). Jesteśmy też bardziej niezależni od cen gazu i ropy, dzięki czemu nie musimy obawiać się nagłego skoku kosztów ogrzewania. W przypadku systemu zintegrowanego ogrzewania istotny jest jego prawidłowy montaż i prawidłowe podłączenie instalacji tak, aby energia cieplna trafiała precyzyjnie do miejsca, gdzie w danym momencie jest potrzebna. Umożliwia to system zaworów, filtrów oraz pomp, które dają synergiczne korzyści dla całej instalacji.

Zalety ogrzewania zintegrowanego

  • oszczędność,
  • wygoda,
  • dwa niezależne źródła ogrzewania (kominek i kocioł),
  • wykorzystanie odnawialnych źródeł energii,