Odkurzacz centralny – czy warto go instalować

Odkurzacz centralny - czy warto go instalować

Kategoria: Blog

centralne odkurzacze

Zalety centralnego odkurzacza

Odkurzacz centralny to rozwiązanie stworzone, aby wyeliminować cyrkulację zużytego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu systemu rur ssących, powietrze po przejściu przez filtr odprowadzane jest na zewnątrz budynku. Zabezpiecza to domowników przed rozpylaniem, w trakcie odkurzania, szkodliwych mikrocząsteczek, bakterii i roztoczy. To  rozwiązanie jest zdecydowanie polecane alergikom, ponieważ odkurzacz oczyszcza powietrze i zmniejsza zawartość alergenów w powietrzu.

Sprzątaniu za pomocą centralnego odkurzacza nie towarzyszy również hałas si23lnika. Nie musimy się też przejmować dźwiganiem odkurzacza po schodach i ciągnięciem kabla. Zamiast tego, będziemy pracować lekkim, elastycznym wężem podpiętym do gniazda ssącego. Przeważnie wystarczy jedno gniazdo na całe piętro, ponieważ długość węża pozwala odkurzyć od 50 do 100 m2 powierzchni.

Kto najbardziej skorzysta na montażu centralnego odkurzacza

 Częstą przeszkodą w zamontowaniu centralnego odkurzacza jest jego cena, wynosząca kilka tysięcy złotych. Jeżeli jednak uwzględnimy korzyści zdrowotne, czas, jaki tracimy na tradycyjne odkurzanie, wydatek ten wydaje się w pełni uzasadniony. Odkurzacz centralny jest przede wszystkim polecany alergikom oraz osobom, które mają do sprzątnięcia duży dom.